5.Po dvoch neuspesnych zapasoch v Trnave sa nasim dievcatam nedarilo ani v dalsich dvoch domacich zapasoch proti Ivanke pri Dunaji, ktore sme odohrali v nedelu 15.12.2013.

Vysledky:

• Piešťany - Ivánka pri Dunaji 32 - 52 (0-18, 12-6, 12-6, 8-22)

• Piešťany - Ivánka pri Dunaji 27 - 56 (1-20, 15-10, 7-10, 4-16)

4. Dňa 16.11.2013 čajočky odohrali svoje ďalšie dva ligové zápasy. Tentokrát sme hrali na palubovke tímu BO Spartak Myjava. V prvom zápase sa nám nevydarila prvá štvrtina, ktorú sme prehrali vysoko 0:30. To bol kľúčový moment našej prehry. V druhom zápase sme si dali pozor na nedostatky z predošlej hry  a dokázali sme so súperkami držať krok celý prvý polčas, ktorý sme prehrali len o 4 body. V druhom polčase sme mali menej streleckého šťastia, ale určite treba dievčatá za snahu pochváliť. Ak budemevýkonnosťou napredovať takto aj naďalej, mohli by sme sa čoskoro tešiť aj z prvej výhry :)

Výsledky a počet bodov našich hráčok:

• BO Spartak Myjava- BKM Piešťany 58:18 (štvrtiny: 30:0, 4:6, 16:4, 8:8) – Türpe 7, Šebová 6, Špendelová 2, Bojnanská 2, Mjartanová 1.

• BO Spartak Myjava- BKM Piešťany 53:31 (štvrtiny: 19:2, 6:19, 18:4, 10:6) – Orlovská 11, Türpe 6, Mjartanová 5, Šebová 2, Bojnanská 2, Špendelová 2, Drahovská 1, Henry 1, Današová 1.

3. V nedelu 20.10.2013 sme odohrali naše prvé domáce zápasy proti dievčatám z bratislavského tímu BK Slovan. V prvom aj druhom zápase sme mohli vidieť bojovný basketbal, bohužiaľ hráčky z Bratislavy mali lepšiu mušku a pravdepodobne aj väčšie odhodlanie vyhrať. Pozitívom v týchto zápasoch bolo, že sme dokázali viac bodovať hlavne kvôli našej Viktórii Špendelovej, ktorá nás ťahala aj v útoku aj v obrane a na doskoku. Dúfame a veríme, že naďalej sa k nej bude pridávať viac spoluhráčok.

• BKM Piešťany- BK Slovan 21:52 (štvrtiny: 5:16, 2:12, 12:9, 2:15) – Špendelová 17, Türpe 4.

• BKM Piešťany- BK Slovan 31:65 (štvrtiny: 1:23, 7:10, 6:18, 17:14) – Špendelová 22,  Babulíková 3, Orlovská 2, Bojnanská 2, Šebová 2.

2. Po dvoch súťažných zápasoch v Petržalke sme v pondelok 7.10.2013 odohrali prípravný priateľský zápas proti Novému Mestu n.Váhom. Dievčatá, ktoré sa tentoraz mohli ukázať pred domácim publikom, tak aj urobili a hrali sme krajší basketbal ako proti Petržalke. Odohralo sa až šesť 8-minútových úsekov, po ktorých mladé Čajky podľahli o jediný kôš. Za BKM nastúpili aj dve dievčatá so Starej Turej (Betka Boreková a Kaja Dlhá), ktoré nám svojimi skúsenosťami určite pomohli. Pozitívne je, že sa dievčatá stále viac snažia plniť pokyny trénerov, pretože len takto vedie cesta za úspechom.

Výsledok:  BKM Piešťany - Nové Mesto n.Váhom  34 : 36.

Body: Türpe 8, Šebová 8, Mjartanová 6, Boreková 4, Orlovská  4, Dlhá 2, Vavrincová 2.

____________________________________________________________________________________________________

1. Dňa 5.10.2013 sme odohrali naše prvé zápasy proti BK Petržalka. Nastúpili proti nám skúsenejšie a hlavne vyššie dievčatá, čo hralo v náš neprospech. Čajočky však bojovali do poslednej minúty, a keď už sme nevyhrali aspoň sme petržalčanky poriadne ubehali :) Máme sa ale ešte v čom zdokonaľovať, cesta za víťazstvami bude náročná, ale veríme, že každým tréningom a zápasom to bude už len lepšie a lepšie.

• BK Petržalka - BKM Piešťany  76:15 (štvrtiny: 20:4, 20:0, 26:6, 10:5) - Türpe 3, Vavrincová 2, Drahovská 2, Orlovská 2, Macejková 2, Babulíková 2, Mjartanová 2.
  • BK Petržalka - BKM Piešťany  58:17 (štvrtiny: 12:2, 8:7, 28:2, 10:6) - Šebová 7, Türpe 6, Mjartanová 2, Orlovská 2.

aktualizované: 24.02.2014 14:24:39